Tenis klub Krnov

pořádá

 

Krnovské debly 2009

 

KDY ?  17.-19. července 2009

KDE ?  Areál TK Krnov (6 kurtů), v případě potřeby zajištěny v blízkosti další 4 kurty

KDO ? Turnaj neregistrovaných mužů a žen

 

Kategorie :

1) Čtyřhry muži – rok narození 1969 a starší nebo družstvo se součtem věku vyšším než 94 

2) Čtyřhry ženy – rok narození 1974 a starší nebo družstvo se součtem věku vyšším než 74

3) Mixy - věkové omezení viz výše nebo družstvo se součtem věku vyšším než 79

 

Přihlášky :

Závaznou přihlášku odešlete na ivo.hama@seznam.cz nebo telefonicky u p. Šimčáka č. 732273896.

 

                      nejpozději do STŘEDY 15. 7. 2009

 

Pořadatelé si vyhrazují právo při naplnění předpokládaného počtu účastníků další účastníky do turnaje nepřijmout. 

 

Systém soutěže :

vyřazovací, prohraní z prvního kola postupují do soutěže nazvané divize,

hraje se podle pravidel tenisu na dva vítězné sety, při stavu 1:1 na sety rozhoduje supertiebreak , pořadatel si vyhrazuje právo systém změnit např. dle počtu účastníků

 

Startovné :

100,-- Kč na osobu (ve startovném započítány míče, kurty, úsměv ředitele turnaje, hudba a atraktivní ceny zejména pro vítězné páry v mixech)

 

Průběh turnaje :

17.7.2009 – 14,00 ukončení prezentace, losování mužské čtyřhry 14,30 zahájení hry

So 18.7.2009 – 8:00  – prezentace, losování dámské čtyřhry

                         13,00 - ukončení prezentace, losování mixů

Ne 19.7.2008 – 9:00 – průběžné pokračování soutěží    

                                                                       

Ubytování : například

ubytovna sokolu – velmi skromné, levné, ale v areálu (http://tjsokolkrnov.blog.cz/)

hotel STEIGER – velmi slušné, dražší, 300 metrů od kurtů (http://www.hotelsteiger.cz/)

penzion Koliba – slušné, příjemné prostředí, ale trošku dál (http://www.koliba.krnov.net)

 

Na vaši účast se těší ředitelství turnaje:          

JUDr. Ivo Hama – ředitel turnaje,

Ing. Karel Hašler, Lubomír Nový, František Šimčák, Ing. Jaroslav Prosecký

 

Pozvánka

 

Vážení tenisoví přátelé,

 

dovolte nám, abychom vás co nejsrdečněji pozvali na náš tenisový turnaj „Krnovské debly“ pořádaný TK Krnov ve dnech 17.-19.7.2009

 

Turnaj pořádaný v tomto termínu má 24-letou tradici pod různými názvy (Dřevosloh, Müller či Senior Cup). Zažil své slavné časy  s pavoukem pro 64 mužů, ale v posledních letech trošku skomírá a ubírá na slávě. A my už víme, čím to je. My už totiž víme, že sport je důležitý, ale ještě důležitější je se dobře pobavit. Potřebujeme to všichni. A pro zábavu je lepší kolektivní sport (proto debly) a pro zábavu jsou dobré baby (proto mixy). Ženské přináší život, ženské burcují muže k neskutečným výkonům a nejen na hřišti, ale i u baru nebo na tanečním parketu. Ani Bohuš z Dědictví nezvládl večírek „Vlasto bez bab!“. Proto u nás budou hlavní a nejvíce honorovanou soutěží mixy, protože teprve v neděli ráno po probdělé noci se projeví charaktery a tenisové umění v soutěži plné nástrah a nečekaných prožitků.

 

Plán je takový:

Začneme v pátek odpoledne - mužské čtyřhry, den zakončíme spíše pánským pivním večírkem maximálně s kytarou. Je to logické. Za prvé  jen chlapi to dovedou pořádně rozebrat, ty prohozy, backhandy, prasata a nepřiznané auty… A za druhé – holky, ráno v osm je prezentace na dámské debly! A nalíčené a s umytou hlavou! (Může mi někdo vysvětlit, proč si ženské myjí a foukají vlasy před tenisem? Není to zbytečné? Nemá se to udělat až po tenise?) Po prvním kole dámských čtyřher spustíme opět muže a někdy odpoledne mixy. No a pak si oprávněně umyjem ty hlavy, kluci si vezmou čisté trička a jdem na večírek. A když večírek, tak opíkačka, stejky, živá hudba (nebo aspoň položivá), tanec, víno, ženy, zpěv, městská policie…. A ráno ti, co hráli dobře a postoupili, tak možná za trest pokračují v turnaji až do finále všech kategorií. Není to nádherný plán?  

 

Pár poznámek k organizaci:

Startovné – původně jsme jej nechtěli vybírat, ale převládl názor, že když je něco zadarmo, tak si toho lidi neváží, takže stovka… Ale budou výjimky – děti do osmnácti let neplatí a členům ČSSD může být poplatek vrácen oproti podpisu darovací smlouvy.

Systém turnaje – každý musí mít garantovány dva zápasy ve své kategorii, ředitelství si vyhrazuje právo systém změnit například podle počtu přihlášek

Omezení věkem – je vlastně dvojí. Zúčastnit se mohou neregistrovaní muži narození v roce 1969 a starší a neregistrované ženy narozené 1974 a starší. Tyto ročníky a starší se párují jak chtějí. Pokud si chce ale zahrát někdo mladší, musí si najít staršího tak, aby v mužích součet jejich věku dosaženého v roce 2009 dosáhl čísla 95, v ženách 75 a v mixech 80. Tedy teoreticky se v mužích může zúčastnit 25-letý neregistrovaný chlapec, ale musí hrát pánského debla s borcem 70-ti letým a mix s dámou 55-letou.  Je to tak schválně za účelem zachování určité vyrovnanosti a pocitu hry se sobě rovným. Šmíd se Složilem asi nepřijedou a jestli Nalbandian bude chtít po Davis Cupu zůstat ? Možná ho v neděli migne třeba krnovský franta nebo rožnovský petr.

 

Cizinci – oslovíme naše polské a slovenské přátele (soudruzi z NDR asi nepřijedou a argentinci nevadí), rozešleme pozvánky na kluby po celé Moravě. Krnov je krásné město (Krnováci to neví, tak jim to neříkejte) a když si mezi zápasy vylezete na Cvilínskou rozhlednu, tak se před vámi rozprostře nádherná krajina od Krkonoš po Západní Tatry. Ubytování si budete moci zajistit například ve třech lokalitách uvedených v propozicích. Jídlo a občerstvení je samozřejmě zajištěno v areálu ve dvou restauracích a krnovský pizzař Ríša je připraven splnit rozvozem jakékoliv přání.

Určitě cítíte pohodu už z té naší pozvánky a takový pohodový a společenský turnaj chceme pro vás udělat. Vždycky se najdou dva tři voli, možná jedna volkyně, ale nebojte, my si s nimi poradíme.  Tak přijeďte… Srdečně vás zve výbor Tenisového klubu Krnov, organizační výbor a ředitel turnaje JUDR. Ivo Hama